Things to remember:
* Giant Eagle in Toledo Area doubles up to $0.99 everyday
* They accept up to 12 “LIKE” coupons during this time
* You can NOT stack a manufacturer coupon with E-offer. Click here to find current E-offers available!!
BEST DEALS FOR THE WEEK!!
$5 oyno wyb $25 of the following – I am going by shelf price, if it does not work on shelf price, please let me know ASAP!
Jif Peanut Butter $3 (Up to $3.89 Shelf Price)
Final Cost: As low as $2.29 each wyb 7 after catalina IF working on shelf price!
Smucker’s Simply fruit, jams, jellies or preserves, grape jam or jelly $2.50 (Up to $3.89 shelf price)
Final Price: As low as $1.79 each wyb 7 after catalina IF working on shelf price!
Hungry Jack pancake mix $2.50 (Up to $3.15 shelf price)
Final Price: As low as $1.88 each wyb 8 after catalina IF working on shelf price!
Hungry Jack syrup $2.50 (Up to $4.99 Shelf Price)
Final Price: As low as $1.67 each wyb 6 after catalina IF working on shelf price!
Hungry Jack Pancake Mix Pouches $1 (Up to $1.25 shelf Price)
Final Price: 75¢ each wyb 20 after catalina IF working on shelf price!
Martha White Muffin Mix $1 (Up to $1.39 Shelf Price)
Use $1/4, $1/3, $0.35/1 or $0.55/2 from 11/13 RP
Final Cost: As low as $0.17 each wyb 18 after (12) $0.55/2 coupons and Catalina IF working on shelf price!
___________________________________________________________________________________
Zone Perfect Bars $1
Use $0.55/1 from 1/22 SS
Final Cost: FREE
5 FREE wyb 25
Friskies Canned Cat Food 25 for $12 (+5 FREE) = 30 for $12
Use $1/30 from 1/15 SS
Final Cost: $0.37
Milo’s Kitchen Dog Treats B1G1 (up to $1.94 each)
Use $1.50/1 printable coupon
Final Cost: $0.44
Bonus 10¢ Fuelperks ($3 value wyb 30 gallons) wyb 4
Keebler cookies (excludes 100 calorie and single serve 12 packs) $2.50
Use $0.55/1 Fudge Stripes Dark Chocolate Coookies from 2/19 RP
Use $0.55/2 Keebler Cookies from 2/19 RP
Final Cost: As low as 65¢ each wyb 4 after fuelperks!!
Bonus 10¢ Fuelperks ($3 value wyb 30 gallons) wyb 4 of the following:
Pillsbury golden layers $1.50
40¢/2 from 1/29 SS, 12/11 SS or 1/8 GM
Final Price: 35¢ each wyb 4 after fuel perks
Pillsbury Cinnamon rolls $1.50
Use $0.30/1 from 2/5 GM or 1/8 GM
Use $0.40/2 from 12/11 SS or 12/4 SS or printable coupon, printable coupon, printable coupon
Use $1/2 printable coupon
Final Cost: As low as $0.20 each wyb 4 after fuel perks!
Pillsbury Grands biscuits $1.50
Use $0.40/3 from 12/4 SS or 12/11 SS
Use $0.30/2 from 1/8 GM or 12/4 SS
Final Cost: As low as $0.45 each wyb 4 after fuel perks!
Pillsbury Crescent rolls $1.50
Use $0.40/2 from 1/20 SS, 12/4 SS or 1/8 GM
Use $0.55/3 or $0.40/2 from 12/11 SS
Use $1/2 printable coupon
Use $0.40/3 printable coupon
Use $0.40/3 printable coupon
Final Cost: As low as $0.25 each wyb 4 after fuel perks!
Pillsbury Ready to Bake cookies $2.50
Use $1/3 from 1/8 GM
Use $1/2 from 12/11 SS or 12/4 SS
Final Cost: As low as $1.25 each wyb 4 after fuel perks
Milk-Bone Biscuits B1G1 (up to $1.94 each)
B2G1 from 1/22 RP
Use $1/1 printable coupon
$1.50/2 from 2/19 RP
Final Cost: $0.94 each
Chobani Greek Yogurt Cups – $1
Use $0.30/1 Chobani Greek yogurt printable coupon
Final Cost: $0.40
Totinos pizza rolls $1
Use $1/2 Totino’s Pizza Rolls
Use $1/2 Totino’s Pizza Rolls
Use $1/2 Totino’s Pizza Rolls
Use $1/2 Totino’s Pizza Rolls
Use $0.40/2 Totino’s Rolls Snacks from 12/11 SS or 1/8 GM
Final Cost: As low as 50¢ each!
Bonus 10¢ Fuelperks ($3 value wyb 30 gallons) wyb 6
Campbells select harvest soup or bowls 6 for $10
Use $1/4 or 50¢/2 from 2/5 SS or 1/8 SS (exp 2/19)
Final Cost: As low as 67¢ each wyb 6 after fuel perks
Emerald dry roasted peanuts $2.50
Use $0.75/1 or $1/1 from 1/8 RP
Or Use $1/1 or $1.50/2 from 1/29 RP (limit 1 coupon per transaction)
Final Cost: As low as $1
Mrs. T’s Pierogies 12 to 16.9 oz – $1.80 but must buy 5 to get this price
Use $1/1 Mrs. T’s Pierogies, exp. 3/31/12 (RP 01/29/12 R)
$1/2 Mrs. T’s Pierogies, exp. 3/31/12 (RP 01/29/12 R)
Use $1/2 printable coupon (use zip code 10001)
Final Cost: As low as $1 each wyb 5
Van de Kamp’s Fish fillet, tenders, sticks, etc, B1G1 FREE – $5.98
Use $1/1 Van de Kamp’s printable coupon
Use $1/1 Mrs. Paul or Van De Kamp’s Parchment Bake or Bonus Pack exp. 3/2/12 (All You Feb’ 2012)
Final Cost: $1.99 each wyb 2
Cover Girl Cosmetics – Varies $2 off
Use $2.50/2 CoverGirl Product, exp. 2/29/12 (P&G 01/29/12)
Use $1/1 CoverGirl Product, exp. 2/29/12 (P&G 01/29/12)
Use $1/1 CoverGirl Lip or Eye Product, exp. 3/31/12 (RP 02/19/12)
Final Cost: Varies depending on product

This post may contain affiliate links. Read my complete Disclosure Policy Here



My name is Joni Meyer-Crothers and I run this couponing/money-saving blog along with my husband, Jamie. We love to show others how to save money in a BIG way! We do all the work for you. . we do the matchups and show you where to get the coupons, many FREE printable coupons. Sit back and follow the blog and watch your savings increase! Couponing is a ministry for our family as we we love to show others how to save and share from their couponing harvest!